Sveicināti Kuldīgā- pilsētā ar dvēseli!

Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs un apbūve vērtējama kopā ar unikālo dabas ainavu. Pilsētas vēsturiskā apbūve un daba veido neatkārtojamu vienotu ansambli, kādam līdzīga nav ne vien Latvijā, bet arī cituviet Eiropā. Saskaņā ar 1997. gada 17. februārī Latvijas Republikas Saeimas ratificēto „Konvenciju par Pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību un tās vadlīnijām” UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Asambleja  ar 2011. gada 25. februāra lēmumu Nr.6 ir apstiprinājusi nominācijas „Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā” vietu UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Kuldīgas pilsētas lielākais lepnums un tūrisma objekts ir Ventas rumba, kas ir Eiropas platākais ūdenskritums, kas augstākā ūdens līmeņa periodā (pavasaris, rudens) sasniedz 249m platumu.

Otra pilsēts pievilcīguma atslēga ir tās vecpilsēta, kur senākās saglabājušās ēkas un to detaļas datējamas ar 16-17 g.s. Kuldīga pilsētas vārdu ieguva 1242.gadā.

Kuldīga ir tūristiem atvērta pilsēta, kur mazā teritorijā atradīsiet vairāk kafejnīcu un restorānu kā jebkurā citā Latvijas mazpilsētā. Pilsēta lepojas ar savu izcilu virtuvi un tai par godu divreiz gadā rīko tematiskās Kuldīgas restorānu nedēļu un rudens sesiju

Kuldīgas pilsētas tīmekļvietne